DM individuel U17

2016-20117
HS: Nicolaj J. Wolf, Hvidovre
DS: Line Christophersen, Gentofte
HD: Jonas Jæger, Lillerød / Lukas Kristiansen, Skælskør
DD: Amalie Magelund Krogh, Greve / Freja Ravn Nielsen, KMB2010
MD: Amalie Magelund Krogh, Greve / Daniel Lundgaard, Værløse

2015-2016
HS: Jesper Toft, Aarhus AB
DS: Michelle Skødstrup, Greve
HD: Paw Eriksen / Mads Thøgersen; Odense OBK
DD: Michelle Skødstrup, Greve / Alexandra Bøje, Højbjerg
MD: Paw Eriksen, Odense OBK / Alexandra Bøje, Højbjerg

2014-2015
HS: Jesper Toft, Aarhus AB
DS: Julie Dawall Jakobsen, Værløse
HD: Emil Kristensen, Ikast / Rasmus Kæseler, Ikast
DD: Cecilie Finne-Ipsen, Værløse / Julie Dawall Jakobsen, Værløse
MD: Julie Dawall Jakobsen, Værløse / Kristoffer Weesgaard, Skagen

2013-2014
HS: Anders Antonsen, Aarhus AB
DS: Mia Blichfeldt, Solrød Strand
HD: Jeppe Bay Madsen, Solrød Strand / Joel Eipe, Gentofte
DD: Mia Blichfeldt, Solrød Strand / Maja Rindshøj, Solrød Strand
MD: Irina Amalie Andersen, Greve / Philip Seerup, Ikast

2012-2013
HS: Rasmus Gemke, Aarhus AB
DS: Mia Blichfeldt, Solrød
HD: Joel Eipe, Gentofte/Frederik Søgaard, Odense OBK
DD: Sofie Holmboe Dahl, Gentofte/Karoline Synnestvedt, Ikast
MD: Julie O. Jensen, Lillerød/Frederik Søgaard, Odense OBK

2011-2012
HS: Rasmus Gemke, Aarhus AB
DS: Iben Bergstein, Hvidovre HBC
HD: Patrick Bjerregaard/Jeppe Rasmussen, Odense
DD: Maiken Fruergaard/Julie Davidsen, Odense
MD: Jeppe Rasmussen/Maiken Fruergaard, Odense

2010-2011
HS: Kasper Antonsen, Aarhus AB
DS: Anna Thea Madsen, Holbæk
HD: Mathias Christiansen, Tejn/David Daugaard, Skovshoved
DD: Rikke Søby Hansen, Greve/ Julie Finne-Ipsen, Værløse
MD: Mathias Christiansen, Tejn/ Nanna Vestergaard, Højbjerg

2009-2010

HS: Kasper Antonsen, Aarhus AB
DS: Mette Poulsen, Skælskør
HD: Frederik Colberg, Holbæk/Kasper Paulsen, Kastrup KMB
DD: Mie Falkenberg, Lillerød/Julie R. Christensen Vendsyssel BK
MD: Frederik Colberg, Holbæk/Mette Poulsen, Skælskør

2008-2009
HS: Kim Bruun, KBK
DS: Lene Clausen, Erritsø
HD: Nikolaj Overgaard, Højbjerg/Mikkel Mikkelsen, Værløse
DD: Josephine Van Zaane, Hillerød/Ida Købke, Værløse
MD: Frederik Colberg, Holbæk/Mette Poulsen, Skælskør

2007-2008
HS: Emil Holst, Solrød
DS: Lene Clausen, Erritsø
HD: Jacob Staael/Morten Bødskov, Højbjerg
DD: Lene Grebak/Louise Seiersen, Solrød
MD: Niclas Nøhr, Næstved/Lena Grebak, Solrød

2006-2007
HS: Emil Holst, Solrød Strand
DS: Anne Hald Jensen, Erritsø
HD: Mads Pedersen, Solrød Strand/Mark Kruse, Knudsker
DD: Anne Skelbæk, Værløse/Christina Mogensen, Kastrup KMB
MD: Mads Pedersen, Solrød Strand/Christina Mogensen, Kastrup KMB

2005-2006
HS: Dennis Prehn, Værløse
DS: Kamilla Hermansen, Esbjerg ESG
HD: Morten Estrup/Dennis Prehn, Værløse
DD: Christina Mogensen, Solrød/Anne Skelbæk, Værløse
MD: Mikkel Elbjørn Larsen, Kastrup/Lærke Foldsted, Vendsyssel

2004-2005
HS: Mads Conrad-Petersen, Erritsø
DS: Karina Jørgensen, Lillerød
HD: Mads Conrad-Petersen, Erritsø/Mads Pieler Kolding, Holbæk
DD: Line Kruse, Viby J./Maria Thorberg, Humlebæk
MD: Mads Pieler Kolding, Holbæk/Line Kruse, Viby J.

2003 - 2004
HS: Emil Vind, Odense
DS: Marie Røpke, Gentofte
HD: Mads Pieler Kolding, Holbæk/Mads Conrad Pedersen, Erritsø
DD: Marie Røpke, Gentofte/Mia Sejr Nielsen, Erritsø
MD: Line Kruse, Viby J/Mads Pieler Kolding, Holbæk

2002-2003
HS: Hans-Kristian Vittinghus, Solrød Strand
DS: Mia Sejr Nielsen, Erritsø
HD: Kristoffer Stampe, Charlottenlund/Hans-Kristian Vittinghus, Solrød Strand
DD: Mette Bisgaard, Nr. Broby/Christina Pedersen, GUG
MD: Rasmus Bonde, Aarhus/Christina Pedersen, GUG

2001-2002
HS: Mikkel D. Larsen, SB50 Ishøj
DS: Camilla Sørensen, Skagen
HD: Martin B. Larsen, Herlev-Hjorten/Mikkel D. Larsen, SB50 Ishøj
DD: Carina Kristensen/Camilla Sørensen, Skagen
MD: Morten Nygaard, Skive-Resen/Mille Pjedsted, Fredershavn

2000-2001
HS: Rune Ulsing, Hvidovre
DS: Camilla Sørensen, Skagen
HD: Søren Frandsen/Kasper Sørensen, Lindholm
DD: Nanna Brosolat Jensen, Lindholm/Mie Schjøtt, Nr. Broby
MD: Søren Frandsen, Lindholm/Marie Lund Svendsen, Skovshoved

1999-2000
HS: Rune Ulsing, Hvidovre
DS: Mie Schjøtt, Nr. Broby
HD: Rasmus Andersen/Carsten Mogensen, Greve
DD: Lena Kristensen, Randers/Nethe F. Bramsen, Horsens
MD: Rasmus Andersen, Greve/Lena Kristensen, Randers

1998-1999
HS: Henrik Pæremand, Værløse
DS: Amalie Dynnes Ørsted, København
HD: Rasmus Andersen/Carsten Mogensen, Greve
DD: Mette Nielsen, Ølstykke/Marie Nørgaard, Værløse
MD: Henrik Pæremand/Marie Nørgaard, Værløse

1997-1998
HS: Jacob Grandahl, Skovshoved
DS: Amalie Dynnes Ørsted, København
HD: Jonas Glyager Jensen/Jacob Grandahl, Skovshoved
DD: Helle Nielsen, Greve/Tine Høy, Viby J.
MD: Jonas Glyager Jensen, Skovshoved/Stine Borgstrøm, Nykøbing Falster

1996-1997
HS: Jonas Lyduch, Greve
DS: Tine Høy, Viby J.
HD: Morten Hansen/Kasper Kiim Jensen, Greve
DD: Helle Nielsen, Greve/Tine Høy, Viby J.
MD: Mathias Boe, Odense/Karina Sørensen, Hvidovre

1995-1996
HS: Jonas Lyduch, Greve
DS: Britta Andersen, Viby J
HD: Peter Steffensen, Herning/Jesper Woldenhof, Viby J
DD: Britta Andersen/Lene Mørk, Viby J
MD: Peter Steffensen, Herning/Britta Andersen, Viby J

1994-1995
HS: Kasper Ødum, Randers
DS: Tine Rasmussen, Lillerød
HD: Kasper Ødum/Ove Svejstrup, Randers
DD: Tine Rasmussen/Line Larsen, Lillerød
MD: Kasper Ødum, Randers/Lone T. Knudsen, Hjørring

1993-1994
HS: Morten Grove, Værløse
DS: Christina B. Sørensen, Horsens
HD: Anders Hedegaard, Herning/Jonas Rasmussen, Århus
DD: Jane Jacoby, Århus/Jane F. Bramsen, Horsens
MD: Jonas Rasmussen, Århus/Pernille Harder, Højbjerg

1992-1993
HS: Peter Gade Christensen, Højbjerg
DS: Mette Jensen, Randers
HD: Peter Gade Christensen, Højbjerg/Peder Nissen, Herning
DD: Mette Hansen, Herning/Mette Jensen, Randers
MD: Peder Nissen/Mette Hansen, Herning

1991-1992
HS: Anders Boesen, Søllerød
DS: Michelle Rasmussen, Lillerød
HD: John Fisker, Højbjerg/Jesper Mikla, Stubbekøbing
DD: Majken Vange, Højbjerg/Gitte Jansson Ledøje
MD: Steen T. Poulsen, Horsens/Majken Vange, Højbjerg

1990-1991
HS: Jim Laugesen, Gentofte
DS: Rikke Olsen, Karlslunde
HD: Janek Roos, Ringsted/Jim Laugesen, Gentofte
DD: Rikke Olsen, Karlslunde/Helle Bo Nielsen, Greve
MD: Janek Roos, Ringsted/Rke Olsen, Karlslunde

1989-1990
HS: Jim Laugesen, Grantoften
DS: Mette Pedersen, Nr. Broby
HD: Janek Roos, Ringsted/Jim Laugesen, Grantoften
DD: Maria Nielsen/Stinna Larsen, Nr. Broby
MD: Torben Jensen/Mette Pedersen, Nr. Broby

1988-1989
HS: Jimmy Mørch-Sørensen, Hvidovre
DS: Camilla Martin, Højbjerg
HD: Martin L. Hansen, Lillerød/Karsten Havndrup, Ringsted
DD: Camilla Martin, Højbjerg/Rke Broen, Hjørring
MD: Jan Guldbæk/Camilla Martin, Højbjerg

1987-1988
HS: Jimmy Mørch-Sørensen, Hvidovre
DS: Anne Søndergaard, Vrå
HD: Morten Bundgaard, abc Aalborg/Thomas Moestrup, Karlslunde
DD: Lotte Thomsen, Køge/Janne Vang Nielsen, Værløse
MD: Thomas Moestrup, Karlslunde/Lotte Finderup, Ølstykke

1986-1987
HS: Thomas Stuer-Lauridsen, Gentofte
DS: Marlene Thomsen, Nr. Broby
HD: Thomas Stuer-Lauridsen, Gentofte/Christian Jacobsen, Horsens
DD: Marlene Thomsen/Trine Johansson, Nr. Broby
MD: Christian Jacobsen, Horsens/Marlene Thomsen, Nr. Broby

1985-1986
HS: Johnny Sørensen, Kastrup
DS: Christina Bostofte, Skovshoved
HD: Thomas Olsen, Hillerød/Frederik Lindquist, Gørlev
DD: Christina Bostofte, Skovshoved/Tina Antonsen, Frederikshavn
MD: Frederik Lindquist, Gørlev/Siv Hemmingsen, Greve

1984-1985
HS: Thomas Madsen, Valby
DS: Trine Sørensen, Vrå
HD: Peter R. Jensen, Skagen/Michael Søgaard, Herning
DD: Charlotte Madsen/Helle H. Andersen, Lillerød
MD: Thomas Madsen, Valby /Tina Antonsen, Fredershavn

1983-1984
HS: Lars Pedersen, Nykøbing F.
DS: Lisbet Stuer-Lauridsen, Lillerød
HD: Lars Pedersen, Nykøbing F /Kim Juul, Greve
DD: Lisbet Stuer-Lauridsen/Charlotte Madsen, Lillerød
MD: Lars Pedersen/Anne Mette Bille, Nykøbing F

1982-1983
HS: Peter Knudsen, Gentofte
DS: Lene Sørensen, Triton, Aalborg
HD: Max Gandrup/Johnny Børlum, Herning
DD: Charlotte Jacobsen, Horsens/Marian Christiansen, Triton
MD: Jan Paulsen/Marian Christiansen, Triton, Aalborg

1981-1982
HS: Poul Erik Høyer-Larsen, Helsinge
DS: Jeanette Jensen, Jægerspris
HD: Anders Nielsen/Henrik Lunde, Greve
DD: Gitte Paulsen, Triton, Aalborg/Gitte Søgaard Jensen, Viborg
MD: Anders Nielsen, Greve/Jeanette Jensen, Jægerspris

1980-1981
HS: Claus Thomsen, Esbjerg
DS: Lotte Hartvich, Gentofte
HD: Henrik Ejlersen/Keld S. Jensen, Viborg
DD: Lotte Hartvich/Helle Hartvich, Gentofte
MD: Claus Thomsen, Esbjerg/Birgitte Hindse, Nr. Broby

1979-1980
HS: Mark Christiansen, Triton, Aalborg
DS: Lotte Hartvich, Gentofte
HD: Mark Christiansen, Triton, Aalborg/Ulr Jensen, Odense
DD: Lotte Hartvich/Helle Hartvich, Gentofte
MD: Mark Christiansen, Triton, Aalborg/Dorte Kjær, Greve

1978-1979
HS: Kim Brodersen, Odense
DS: Nettie Nielsen, Sorø
HD: Jørgen Christensen, Thisted/Henrik Borggaard, Brande
DD: Lise Kissmeyer/Jane Pedersen, Højbjerg
MD: Ole Svendsen, Hundested/Anette Bernth, Skovlunde

1977-1978
HS: Michael Kjeldsen, Skovlunde
DS: Rikke V. Sørensen, Albertslund
HD: Michael Larsen, Værløse/Kim Levin, København
DD: Lisbeth Lauritsen/Lone Bahl, Esbjerg
MD: Allan Wallys, Ølstykke/Gitte Kronborg, Odense

1976-1977
HS: Ole Lausten, Lillerød
DS: Hanne Nielsen, Skagen
HD: Torben Christensen, Thisted/Jens Peter Nierhoff, Kolding
DD: Charlotte Pilgaard, Valby/Kirsten Meier, Søllerød-Nærum
MD: Torben Christensen, Thisted/Charlotte Pilgaard, Viby

1975-1976
HS: Henrik Jensen, Gentofte
DS: Kirsten Meier, Søllerød-Nærum
HD: Torben Christensen, Thisted/Jens Peter Nierhoff, Kolding
DD: Bettina Kristensen, København/Kirsten Meier, Søllerød-Nærum
MD: Torben Christensen, Thisted/Charlotte Pilgaard, Viby

1974-1975
HS: Jesper Toftlund, Herning
DS: Pernille Skjødt, Værløse
HD: Niels Hansen, Lillerød/Henrik Lynge, Søllerød-Nærum
DD: Karen Kiil, Over Jerstal/Bente Terkelsen, Esbjerg
MD: Jesper Toftlund, Herning/Karen Kiil, Over Jerstal

1973-1974
HS: Morten Frost, Nykøbing S.
DS: Inge Borgstrøm, Ringsted
HD: Bo Elvers/Kenn H. Nielsen, Skovshoved
DD: Inge Borgstrøm, Ringsted/Jytte Larsen, Horsens
MD: Morten Frost, Nykøbing S/lnge Borgstrøm, Ringsted

1972-1973
HS: Bjørn Madsen, Brøndbyerne
DS: Inge Borgstrøm, Kalundborg
HD: Robert Lund, Søllerød-Nærum /Per Kjeldsen, Amager
DD: Lise Lotte Gøttsche, Herning/Lilli B. Pedersen, Viby
MD: Bjørn Madsen, Brøndbyerne/Pia Nielsen, Køge

1971-1972
HS: Finn Baden-Jensen, Skovbakken
DS: Marianne Christensen, Hvidovre
HD: Hans O. Birkholm/Jesper Rye Larsen, Hillerød
DD: Marianne Christensen/Jette Moberg, Hvidovre
MD: Gert Petersen/Susanne Johansen, København

1970-1971
HS: Jesper Helledie, Hvidovre
DS: Mette Myhre, Hillerød
HD: Jacob Dynnes Hansen, København/Jesper Helledie, Hvidovre
DD: Susanne Johansen/Jette Moberg, Hvidovre
MD: Jesper Helledie, Hvidovre/Pia Christensen, København

1969-1970
HS: Jesper Helledie, Hvidovre
DS: Susanne Mølgaard Hansen, Gentofte
HD: Jacob Dynnes Hansen, København/Jesper Helledie, Hvidovre
DD: Susanne Mølgaard Hansen, Gentofte/Lone Rasmussen, København
MD: Jacob Dynnes Hansen/Lone Rasmussen, København

1968-1969
HS: Viggo Christiansen, Lyngby
DS: Anne Berglund, Østerbro
HD: Anders Andersen/Ulr Bo Hansen, Odense
DD: Anne Berglund, Østerbro /Lene Køppen, Valby
MD: Søren Christensen, Kastrup-Magleby/Anne Berglund, Østerbro

1967-1968
HS: Claus Petersen, Kastrup-Magleby
DS: Anne Berglund, Østerbro
HD: Harald Eriksen, København/Claus Petersen, Kastrup-Magleby
DD: Lene Køppen, Valby /Lis Rathsach, Hillerød
MD: Harald Eriksen, København/Anne Berglund, Østerbro

1966-1967
HS: Flemming Delfs, København
DS: Annie Bøg Jørgensen, a Aalborg
HD: Steen Skovgaard/Preben Boesen, Holte
DD: Kiss Andreasen/Annie Bøg Jørgensen, abc Aalborg
MD: Preben Boesen, Holte/Bente Pedersen, Nykøbing S

1965-1966
HS: Allan Riisberg, Hvidovre
DS: Lene Christensen, Lillerød

1964-1965
HS: Niels Bruun, Hillerød
DS: Jette Føge, Århus

1963-1964
HS: Flemming Juul Nielsen, Gentofte
DS: Karen Sonne, KBT, København

1962-1963
HS: Ole Nielsen, Kastrup-Magleby
DS: Marianne Svensson, København

1961-1962
HS: Svend Andersen, Amager
DS: Pernille Mølgaard Hansen, Gentofte

1960-1961
HS: Svend Andersen, Amager
DS: Ellen Carstensen, Nykøbing F.

1959-1960
HS: Jørgen Mortensen, Amager
DS: Lonny Funch, KBK

1958-1959
HS: Hans Henr Svendsen, Skovshoved
DS: Anne Flindt Nielsen, KBK

1957-1958
HS: Hans Henr Svendsen, Skovshoved
DS: Lotte Nielsen, Odense

1956-1957
HS: Niels Ove Rasmussen, Odense
DS: Birthe Nielsen, Odense

1955-1956
HS: Bendt Rose, Assens
DS: Birgit Belter, Århus

1954-1955
HS: Bendt Rose, Assens
DS: Karin Rasmussen, K

1953-1954
HS: Ole Rasmussen, Skovshoved
DS: Esther Ahlers Jensen, Århus

1952-1953
HS: Erland Olsen, KBK
DS: Vibeke Michäelis, Skovshoved

1951-1952
HS: Finn Kobberø, KBK
DS: Hanne Jensen, Ryparken

1950-1951
HS: Finn Kobberø, KBK
DS: Hanne Jensen, Ryparken

1949-1950
HS: Jesper Sandvad, Skovshoved
DS: Inge Hasselsteen, Sorø

1948-1949
HS: Le Jensen, Odense
DS: Birthe Petersen, Odense

1947-1948
HS: Willy Meier, Nykøbing F.
DS: Anni Jørgensen, Sundby

1946-1947
HS: Uffe Holm, Nykøbing S.
DS: Inge Allan Hansen, Nykøbing F.

1945-1946
HS: Jørgen Hammergaard Hansen, Sundby
DS: Hanne Boysen, Odense

1944-1945
HS: Mogens Felsby, Odense
DS: Aase Svendsen, Sundby

1943-1944
HS: Ole Jensen, Gentofte
DS: Kirsten Thorndahl, Amager

1942-1943
HS: Uffe Håkonsson, Amager
DS: Kirsten Thorndahl, Amager

1941-1942
HS: John Sølvtorp, KFB København
DS: Birgit Rostgaard Frøhne, Gentofte

(til 1996 U16)


Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20, DK-2605 Brøndby
Bank: 2217 8390133333
CVR: 1369 3315
70 60 50 76

Følg os