Pressekontakter

Gentofte Badminton Klub

Træner

Pressekontakt

Holdleder

Resultatopdatering










Greve Strands Badmintonklub

Træner og pressekontakt
Jacob Oehlenschlæger
Mobil: 24 41 36 68
jaoe2109@gmail.com

Holdleder
Kenneth Bugtrup
Mobil: 24 71 94 80
bugtrup@Havdrup.dk

Resultatopdatering
Vivian Rasch
Mobil: 24 84 46 19
vivian@grevebadminton.dk


Højbjerg Badminton Klub

Træner
Michael Kjeldsen
Mobil: 40 52 19 22
michaelkjeldsen@gmail.com

Holdleder
Lars Kaack
Mobil: 61 16 92 13
larskaack@gmail.com

Pressekontakt
Ingolf Graae
Mobil: 61 67 42 88
ingolf.graae@stofanet.dk

Resultatindtastning
Lasse Eis
Mobil: 40 97 30 97
smalh69@gmail.com

Odense Badminton Klub

Holdleder/træner
Lennart Engler
Mobil: 31 68 50 05
le@sport.dk

Pressekontakt
John Thrane
Mobil: 20 45 55 02
john.thrane@outlook.dk

Resultatopdatering
Oliver Thomsen
Mobil: 51 20 48 22
swt@galnet.dk


Skovshoved Idrætsforening

Holdleder

Sanne Elvang
Mobil: 20 12 10 90
elvang@mail.dk

Træner
Henrik PK Rohde
Mobil: 20 14 40 61
pk@hogp.dk

Pressekontakt
Jonas Glyager
Mobil: 25 24 51 43
jonas@glyager.dk

Resultatopdatering
Sanne Elvang
Mobil: 20 12 10 90
elvang@mail.dk

Solrød Strand Badmintonklub

Træner og pressekontakt

Jakob Poulsen
Mobil: 51 27 68 94
poulsen.jakob@hotmail.com

Holdleder
Birgitte Larsen
Mobil: 40 40 62 86
larped@mail.dk

Holdleder
Michael Würtz
Mobil: 20 80 16 02
m.wurtz86@gmail.com

Resultatopdatering
Ole K. Andersen
Mobil: 61 40 55 14
Veteran@ssb.dk

Team Skælskør-Slagelse

Holdleder
Jens Hansen
Mobil: 61 69 17 16
egesvinget16@stofanet.dk

Træner
Steen Schleicher Pedersen
Mobil: 40 10 79 95
steen@badmintonxpert.dk

Pressekontakt
Michael Stage
Mobil: 72 55 94 40
formand@tssbadminton.dk 

Resultatopdatering
John Dyrby Paulsen
Mobil: 21 18 42 04
johdp@slagelse.dk

Vendsyssel Elite Badminton

Træner

Allan Kolbro Nielsen
22 19 04 89
akolbro@gmail.com

Holdleder
Jan R. Jensen
Mobil: 28 43 18 51
info@skagensportscenter.dk

Pressekontakt og resultatopdatering
Michael Frederiksen
Mobil: 20 77 40 50
mif@kasano.dk

Værløse Badminton

Holdleder/Træner

Tanja Berg
Mobil: 20 24 47 30
tabe3500@gmail.com

Pressekontakt
Anders Nielsen
Mobil: 28 14 51 51
anders@casa-nielsen.dk

Resultatopdatering
Morten Estrup
Mobil: 29 62 08 50
mortenestrup@netscape.net

Aarhus Badmintonklub

Holdleder

Helene Petersen
Mobil: 53 58 93 00
tonnyantonsen@stofanet.dk

Træner
Thomas Damgaard
Mobil: 20 24 54 24
dambassen@hotmail.com

Presseansvarlig
Steen D. Sørensen
Mobil: 23 44 63 78
steendalsgaards@gmail.com

Resultatopdatering
Line Rømer
Mobil: 26 36 22 92
line_romer@hotmail.com






Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20, DK-2605 Brøndby
Bank: 2217 8390133333
CVR: 1369 3315
70 60 50 76
Privatlivspolitik

Kontakt os

Skriv til os, hvis du spørgsmål til:
Turneringer og events
Badmintonpeople og holdturnering
Ranglister og point
Badminton Danmark

Følg os

// JavaScript Document